Kommunebarometeret 2019 - tabell for sosialtjeneste

Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren sosialtjeneste i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren sosialtjenesten har en vekt i barometeret på 7,5 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold358283286
104MossØstfold243230250
105SarpsborgØstfold334245279
106FredrikstadØstfold324279236
111HvalerØstfold326361328
118AremarkØstfold130275
119MarkerØstfold159113152
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold39847
123SpydebergØstfold327301315
124AskimØstfold279300299
125EidsbergØstfold82100148
127SkiptvetØstfold150167161
128RakkestadØstfold362293259
135RådeØstfold344341334
136RyggeØstfold373346348
137VålerØstfold121132307
138HobølØstfold153229177
211VestbyAkershus og Oslo266207326
213SkiAkershus og Oslo388318321
214ÅsAkershus og Oslo329289154
215FrognAkershus og Oslo282235227
216NesoddenAkershus og Oslo253124245
217OppegårdAkershus og Oslo233166143
219BærumAkershus og Oslo321188256
220AskerAkershus og Oslo364201209
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo384356276
226SørumAkershus og Oslo290182162
227FetAkershus og Oslo1133878
228RælingenAkershus og Oslo297174207
229EnebakkAkershus og Oslo112192248
230LørenskogAkershus og Oslo307181238
231SkedsmoAkershus og Oslo2949766
233NittedalAkershus og Oslo293237341
234GjerdrumAkershus og Oslo295140193
235UllensakerAkershus og Oslo350287289
236NesAkershus og Oslo261270331
237EidsvollAkershus og Oslo366320257
238NannestadAkershus og Oslo300199214
239HurdalAkershus og Oslo190340187
301OsloAkershus og Oslo359310319
402KongsvingerHedmark249133157
403HamarHedmark383313359
412RingsakerHedmark312303288
415LøtenHedmark331339309
417StangeHedmark346325333
418Nord-OdalHedmark299328263
419Sør-OdalHedmark152128171
420EidskogHedmark291351314
423GrueHedmark325323266
425ÅsnesHedmark332353261
426VålerHedmark215256170
427ElverumHedmark378336362
428TrysilHedmark353362346
429ÅmotHedmark122148231
430Stor-ElvdalHedmark35612670
432RendalenHedmark2617120
434EngerdalHedmark156299239
436TolgaHedmark17216318
437TynsetHedmark2756356
438AlvdalHedmark136195213
439FolldalHedmark186317183
441OsHedmark302354325
501LillehammerOppland337305271
502GjøvikOppland387371363
511DovreOppland12427
512LesjaOppland180
513SkjåkOppland568342
514LomOppland1115845
515VågåOppland62186117
516Nord-FronOppland242255317
517SelOppland198345310
519Sør-FronOppland5772283
520RingebuOppland20846155
521ØyerOppland287309191
522GausdalOppland241263172
528Østre TotenOppland502415
529Vestre TotenOppland92135179
532JevnakerOppland31794118
533LunnerOppland303240107
534GranOppland138112130
536Søndre LandOppland7124
538Nordre LandOppland645631
540Sør-AurdalOppland225227156
541EtnedalOppland259288
542Nord-AurdalOppland315280269
543Vestre SlidreOppland244185255
544Øystre SlidreOppland204131119
545VangOppland115107141
602DrammenBuskerud338334338
604KongsbergBuskerud257278297
605RingerikeBuskerud396377367
612HoleBuskerud278314280
615FlåBuskerud10311176
616NesBuskerud25411434
617GolBuskerud175347320
618HemsedalBuskerud66296188
619ÅlBuskerud104236169
620HolBuskerud1191652
621SigdalBuskerud185326354
622KrødsheradBuskerud271274274
623ModumBuskerud351297318
624Øvre EikerBuskerud236180164
625Nedre EikerBuskerud305311293
626LierBuskerud301157200
627RøykenBuskerud151162202
628HurumBuskerud200141151
631FlesbergBuskerud3567192
632RollagBuskerud126284226
633Nore og UvdalBuskerud354175123
701HortenVestfold335298305
704TønsbergVestfold372276284
710SandefjordVestfold365344
711SvelvikVestfold395373349
712LarvikVestfold249
713SandeVestfold343333291
715HolmestrandVestfold83
716ReVestfold339304296
729FærderVestfold312
805PorsgrunnTelemark369259251
806SkienTelemark375338351
807NotoddenTelemark360355358
811SiljanTelemark8820463
814BambleTelemark256292260
815KragerøTelemark368367347
817DrangedalTelemark380329364
819NomeTelemark394376337
821Telemark361308243
822SauheradTelemark247271292
826TinnTelemark310118175
827HjartdalTelemark365360322
828SeljordTelemark81150136
829KviteseidTelemark1167948
830NissedalTelemark277173
831FyresdalTelemark169203
833TokkeTelemark10857
834VinjeTelemark17034102
901RisørAust-Agder330217205
904GrimstadAust-Agder229178144
906ArendalAust-Agder352269323
911GjerstadAust-Agder7687131
912VegårsheiAust-Agder14719337
914TvedestrandAust-Agder345370369
919FrolandAust-Agder5128122
926LillesandAust-Agder2513288
928BirkenesAust-Agder174924
929ÅmliAust-Agder1321
935IvelandAust-Agder114123133
937Evje og HornnesAust-Agder245222198
938ByglandAust-Agder
940ValleAust-Agder7836
941BykleAust-Agder
1001KristiansandVest-Agder248103146
1002MandalVest-Agder1832712
1003FarsundVest-Agder968595
1004FlekkefjordVest-Agder17673115
1014VenneslaVest-Agder2204744
1017SongdalenVest-Agder451330
1018SøgneVest-Agder309194327
1021MarnardalVest-Agder633132
1026ÅseralVest-Agder
1027AudnedalVest-Agder7711772
1029LindesnesVest-Agder16651103
1032LyngdalVest-Agder268231215
1034HægebostadVest-Agder6848
1037KvinesdalVest-Agder511
1046SirdalVest-Agder
1101EigersundRogaland296307306
1102SandnesRogaland349348324
1103StavangerRogaland348363311
1106HaugesundRogaland357183180
1111SokndalRogaland234332295
1112LundRogaland152993
1114BjerkreimRogaland420178
1119Rogaland393366345
1120KleppRogaland280239145
1121TimeRogaland389352365
1122GjesdalRogaland374342313
1124SolaRogaland390282339
1127RandabergRogaland392384370
1129ForsandRogaland174144
1130StrandRogaland202205228
1133HjelmelandRogaland341331189
1134SuldalRogaland209261244
1135SaudaRogaland218156124
1141FinnøyRogaland916996
1142RennesøyRogaland235295294
1144KvitsøyRogaland
1145BoknRogaland
1146TysværRogaland263212153
1149KarmøyRogaland342125167
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland2249585
1201BergenHordaland376324342
1211EtneHordaland311233262
1216SveioHordaland182285190
1219BømloHordaland207161211
1221StordHordaland165206173
1222FitjarHordaland316381366
1223TysnesHordaland25024364
1224KvinnheradHordaland272247223
1227JondalHordaland
1228OddaHordaland2138198
1231UllensvangHordaland47147140
1232EidfjordHordaland
1233UlvikHordaland145358356
1234GranvinHordaland21
1235VossHordaland328335203
1238KvamHordaland363372355
1241FusaHordaland240257114
1242SamnangerHordaland203232353
1243OsHordaland270262275
1244AustevollHordaland224368
1245SundHordaland274200241
1246FjellHordaland320322343
1247AskøyHordaland283211253
1251VaksdalHordaland84306247
1252ModalenHordaland163382
1253OsterøyHordaland181252285
1256MelandHordaland14098120
1259ØygardenHordaland347383361
1260RadøyHordaland336349352
1263LindåsHordaland262260204
1264AustrheimHordaland355350350
1265FedjeHordaland
1266MasfjordenHordaland8616
1401FloraSogn og Fjordane212105109
1411GulenSogn og Fjordane4171182
1412SolundSogn og Fjordane
1413HyllestadSogn og Fjordane
1416HøyangerSogn og Fjordane289264316
1417VikSogn og Fjordane30882308
1418BalestrandSogn og Fjordane238244246
1419LeikangerSogn og Fjordane377368222
1420SogndalSogn og Fjordane12588270
1421AurlandSogn og Fjordane127
1422LærdalSogn og Fjordane333265268
1424ÅrdalSogn og Fjordane48312234
1426LusterSogn og Fjordane340219242
1428AskvollSogn og Fjordane167374368
1429FjalerSogn og Fjordane6014129
1430GaularSogn og Fjordane118143184
1431JølsterSogn og Fjordane267154298
1432FørdeSogn og Fjordane258364336
1433NaustdalSogn og Fjordane67104212
1438BremangerSogn og Fjordane201153185
1439VågsøySogn og Fjordane143136150
1441SeljeSogn og Fjordane801919
1443EidSogn og Fjordane252146206
1444HornindalSogn og Fjordane
1445GloppenSogn og Fjordane205210134
1449StrynSogn og Fjordane1948065
1502MoldeMøre og Romsdal269208265
1504ÅlesundMøre og Romsdal285220208
1505KristiansundMøre og Romsdal141184216
1511VanylvenMøre og Romsdal11712229
1514SandeMøre og Romsdal21414514
1515HerøyMøre og Romsdal23178127
1516UlsteinMøre og Romsdal314228199
1517HareidMøre og Romsdal18817294
1519VoldaMøre og Romsdal232127221
1520ØrstaMøre og Romsdal16165230
1523ØrskogMøre og Romsdal618939
1524NorddalMøre og Romsdal37
1525StrandaMøre og Romsdal465
1526StordalMøre og Romsdal10
1528SykkylvenMøre og Romsdal134723
1529SkodjeMøre og Romsdal17925491
1531SulaMøre og Romsdal30115
1532GiskeMøre og Romsdal2044112
1534HaramMøre og Romsdal4936
1535VestnesMøre og Romsdal210189229
1539RaumaMøre og Romsdal74177174
1543NessetMøre og Romsdal9411071
1545MidsundMøre og Romsdal5266142
1546SandøyMøre og Romsdal52
1547AukraMøre og Romsdal1020999
1548FrænaMøre og Romsdal155164258
1551EideMøre og Romsdal54179218
1554AverøyMøre og Romsdal186284
1557GjemnesMøre og Romsdal1513
1560TingvollMøre og Romsdal6942233
1563SunndalMøre og Romsdal139137176
1566SurnadalMøre og Romsdal1059105
1567RindalMøre og Romsdal
1571HalsaMøre og Romsdal1028479
1573SmølaMøre og Romsdal16237224
1576AureMøre og Romsdal131120166
1804BodøNordland22392126
1805NarvikNordland189190201
1811BindalNordland1324558
1812SømnaNordland7264125
1813BrønnøyNordland298242278
1815VegaNordland117438
1816VevelstadNordland38344
1818HerøyNordland93290303
1820AlstahaugNordland245381
1822LeirfjordNordland2815551
1824VefsnNordland1352662
1825GraneNordland
1826HattfjelldalNordland44202138
1827DønnaNordland157343128
1828NesnaNordland361955
1832HemnesNordland73116273
1833RanaNordland286253240
1834LurøyNordland610160
1835TrænaNordland
1836RødøyNordland1828
1837MeløyNordland381379329
1838GildeskålNordland217159159
1839BeiarnNordland160
1840SaltdalNordland288319282
1841FauskeNordland106187160
1845SørfoldNordland70268110
1848SteigenNordland216375301
1849HamarøyNordland133330300
1850TysfjordNordland99134197
1851LødingenNordland1077774
1852TjeldsundNordland1008
1853EvenesNordland75
1854BallangenNordland318277277
1856RøstNordland142221
1857VærøyNordland206246272
1859FlakstadNordland
1860VestvågøyNordland654146
1865VåganNordland1446886
1866HadselNordland1372373
1867Nordland23723475
1868ØksnesNordland12267
1870SortlandNordland146119121
1871AndøyNordland177258194
1874MoskenesNordland19
1902TromsøTroms239251147
1903HarstadTroms24610253
1911KvæfjordTroms129151137
1913SkånlandTroms228249116
1917IbestadTroms95959
1919GratangenTroms3139
1920LavangenTroms42286232
1922BarduTroms89115219
1923SalangenTroms123142135
1924MålselvTroms33680
1925SørreisaTroms276281163
1926DyrøyTroms1203540
1927TranøyTroms279392
1928TorskenTroms533326
1929BergTroms14113
1931LenvikTroms313316196
1933BalsfjordTroms581211
1936KarlsøyTroms9875235
1938LyngenTroms259921
1939StorfjordTroms12412189
1940KåfjordTroms292
1941SkjervøyTroms5513917
1942NordreisaTroms284130252
1943KvænangenTroms405497
2002VardøFinnmark171369267
2003VadsøFinnmark371378357
2004HammerfestFinnmark110165210
2011KautokeinoFinnmark3491108
2012AltaFinnmark197152290
2014LoppaFinnmark87
2015HasvikFinnmark385357360
2017KvalsundFinnmark273327264
2018MåsøyFinnmark79160
2019NordkappFinnmark3122535
2020PorsangerFinnmark292302158
2021KarasjokFinnmark195158149
2022LebesbyFinnmark971493
2023GamvikFinnmark8908
2024BerlevågFinnmark21155
2025TanaFinnmark16273104
2027NessebyFinnmark18722436
2028BåtsfjordFinnmark219215111
2030Sør-VarangerFinnmark7107
5001TrondheimTrøndelag22296181
5004SteinkjerTrøndelag178213237
5005NamsosTrøndelag193106287
5011HemneTrøndelag168216186
5012SnillfjordTrøndelag
5013HitraTrøndelag3250100
5014FrøyaTrøndelag5910882
5015ØrlandTrøndelag834090
5016AgdenesTrøndelag95218335
5017BjugnTrøndelag2272522
5018ÅfjordTrøndelag1095761
5019RoanTrøndelag
5020OsenTrøndelag69
5021OppdalTrøndelag22119687
5022RennebuTrøndelag14812933
5023MeldalTrøndelag8576332
5024OrkdalTrøndelag367337330
5025RørosTrøndelag304321281
5026HoltålenTrøndelag1928649
5027Midtre GauldalTrøndelag9070101
5028MelhusTrøndelag230169217
5029SkaunTrøndelag158291302
5030KlæbuTrøndelag154223106
5031MalvikTrøndelag265198165
5032SelbuTrøndelag1493950
5033TydalTrøndelag264
5034MeråkerTrøndelag236025
5035StjørdalTrøndelag255138168
5036FrostaTrøndelag22621477
5037LevangerTrøndelag370359340
5038VerdalTrøndelag386266254
5039VerranTrøndelag21743
5040NamdalseidTrøndelag
5041SnåsaTrøndelag1930132
5042LierneTrøndelag4317054
5043RøyrvikTrøndelag
5044NamsskoganTrøndelag176
5045GrongTrøndelag199315195
5046HøylandetTrøndelag
5047OverhallaTrøndelag128248304
5048FosnesTrøndelag
5049FlatangerTrøndelag101238
5050ViknaTrøndelag173241225
5051NærøyTrøndelag164294220
5052LekaTrøndelag272367
5053InderøyTrøndelag196226102
5054Indre FosenTrøndelag41
Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.