Denne artikkelen er over ett år gammel. Den kan inneholde utdatert informasjon.

Kommunebarometeret 2019 - tabell for kultur

Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren kultur i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren kultur har en vekt i barometeret på 2,5 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold408378293
104MossØstfold329267226
105SarpsborgØstfold403340299
106FredrikstadØstfold300217176
111HvalerØstfold232171165
118AremarkØstfold9497130
119MarkerØstfold1132938
121RømskogØstfold148307235
122TrøgstadØstfold253223303
123SpydebergØstfold15273147
124AskimØstfold16914682
125EidsbergØstfold363338330
127SkiptvetØstfold264248264
128RakkestadØstfold399407372
135RådeØstfold387354318
136RyggeØstfold394395400
137VålerØstfold423406404
138HobølØstfold325341356
211VestbyAkershus og Oslo308302234
213SkiAkershus og Oslo155131199
214ÅsAkershus og Oslo209167121
215FrognAkershus og Oslo208244203
216NesoddenAkershus og Oslo184134132
217OppegårdAkershus og Oslo11911963
219BærumAkershus og Oslo15813684
220AskerAkershus og Oslo139103107
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo298299185
226SørumAkershus og Oslo379335325
227FetAkershus og Oslo404418405
228RælingenAkershus og Oslo327336298
229EnebakkAkershus og Oslo360347346
230LørenskogAkershus og Oslo18917797
231SkedsmoAkershus og Oslo183186137
233NittedalAkershus og Oslo269294253
234GjerdrumAkershus og Oslo361325265
235UllensakerAkershus og Oslo134195173
236NesAkershus og Oslo14112874
237EidsvollAkershus og Oslo364319351
238NannestadAkershus og Oslo188265240
239HurdalAkershus og Oslo313203291
301OsloAkershus og Oslo661016
402KongsvingerHedmark276105124
403HamarHedmark323422
412RingsakerHedmark172174171
415LøtenHedmark334252261
417StangeHedmark409192250
418Nord-OdalHedmark415412414
419Sør-OdalHedmark395375335
420EidskogHedmark406377366
423GrueHedmark366291339
425ÅsnesHedmark322272206
426VålerHedmark241361341
427ElverumHedmark242181191
428TrysilHedmark233243166
429ÅmotHedmark331301340
430Stor-ElvdalHedmark285045
432RendalenHedmark54182209
434EngerdalHedmark132160308
436TolgaHedmark7496153
437TynsetHedmark131178225
438AlvdalHedmark144269172
439FolldalHedmark145144175
441OsHedmark2040101
501LillehammerOppland533129
502GjøvikOppland260247281
511DovreOppland160240181
512LesjaOppland206121258
513SkjåkOppland111525
514LomOppland55170188
515VågåOppland108205249
516Nord-FronOppland221133
517SelOppland167145150
519Sør-FronOppland254143141
520RingebuOppland214220183
521ØyerOppland278383345
522GausdalOppland296285352
528Østre TotenOppland290293302
529Vestre TotenOppland318308294
532JevnakerOppland121151164
533LunnerOppland362310282
534GranOppland153157307
536Søndre LandOppland371331342
538Nordre LandOppland4461119
540Sør-AurdalOppland182254317
541EtnedalOppland95115109
542Nord-AurdalOppland806637
543Vestre SlidreOppland60163202
544Øystre SlidreOppland312689
545VangOppland375158
602DrammenBuskerud133120193
604KongsbergBuskerud10511779
605RingerikeBuskerud301246344
612HoleBuskerud328315254
615FlåBuskerud1203690
616NesBuskerud658680
617GolBuskerud129209115
618HemsedalBuskerud516740
619ÅlBuskerud12256
620HolBuskerud185528
621SigdalBuskerud354259232
622KrødsheradBuskerud400402388
623ModumBuskerud243190219
624Øvre EikerBuskerud341369323
625Nedre EikerBuskerud386392385
626LierBuskerud317281272
627RøykenBuskerud414393401
628HurumBuskerud427405413
631FlesbergBuskerud312327381
632RollagBuskerud283238280
633Nore og UvdalBuskerud1247067
701HortenVestfold270202154
704TønsbergVestfold137133116
710SandefjordVestfold245221
711SvelvikVestfold417413379
712LarvikVestfold103
713SandeVestfold295266243
715HolmestrandVestfold347
716ReVestfold397410411
729FærderVestfold285
805PorsgrunnTelemark263236224
806SkienTelemark284263184
807NotoddenTelemark16613060
811SiljanTelemark340353397
814BambleTelemark181290179
815KragerøTelemark222122120
817DrangedalTelemark177155279
819NomeTelemark273224212
821Telemark106275315
822SauheradTelemark266387327
826TinnTelemark10811
827HjartdalTelemark149154167
828SeljordTelemark9162129
829KviteseidTelemark3488110
830NissedalTelemark15116196
831FyresdalTelemark171612
833TokkeTelemark322
834VinjeTelemark178234292
901RisørAust-Agder143184216
904GrimstadAust-Agder257251269
906ArendalAust-Agder310242306
911GjerstadAust-Agder419419420
912VegårsheiAust-Agder180175267
914TvedestrandAust-Agder385193196
919FrolandAust-Agder19792190
926LillesandAust-Agder376314329
928BirkenesAust-Agder291194270
929ÅmliAust-Agder79207268
935IvelandAust-Agder11212344
937Evje og HornnesAust-Agder224230310
938ByglandAust-Agder42918
940ValleAust-Agder152214
941BykleAust-Agder111
1001KristiansandVest-Agder1389866
1002MandalVest-Agder245289266
1003FarsundVest-Agder9352126
1004FlekkefjordVest-Agder262208217
1014VenneslaVest-Agder293250122
1017SongdalenVest-Agder339322186
1018SøgneVest-Agder349279239
1021MarnardalVest-Agder227233251
1026ÅseralVest-Agder296861
1027AudnedalVest-Agder36305228
1029LindesnesVest-Agder190297276
1032LyngdalVest-Agder168137248
1034HægebostadVest-Agder186142241
1037KvinesdalVest-Agder9911456
1046SirdalVest-Agder1446138
1101EigersundRogaland187169174
1102SandnesRogaland303253244
1103StavangerRogaland402321
1106HaugesundRogaland226118170
1111SokndalRogaland256199246
1112LundRogaland133842
1114BjerkreimRogaland200172337
1119Rogaland836594
1120KleppRogaland216264207
1121TimeRogaland9813975
1122GjesdalRogaland192218263
1124SolaRogaland868053
1127RandabergRogaland85106134
1129ForsandRogaland231257
1130StrandRogaland279316343
1133HjelmelandRogaland185270313
1134SuldalRogaland865
1135SaudaRogaland103141136
1141FinnøyRogaland230324309
1142RennesøyRogaland357342305
1144KvitsøyRogaland314287358
1145BoknRogaland43125139
1146TysværRogaland1108393
1149KarmøyRogaland307321328
1151UtsiraRogaland243
1160VindafjordRogaland294416407
1201BergenHordaland724752
1211EtneHordaland213282274
1216SveioHordaland384278383
1219BømloHordaland407394389
1221StordHordaland390382378
1222FitjarHordaland346276311
1223TysnesHordaland217150296
1224KvinnheradHordaland280292286
1227JondalHordaland251256333
1228OddaHordaland45110135
1231UllensvangHordaland140183131
1232EidfjordHordaland7724
1233UlvikHordaland462850
1234GranvinHordaland135127195
1235VossHordaland1007834
1238KvamHordaland199196194
1241FusaHordaland374358412
1242SamnangerHordaland377368364
1243OsHordaland359312357
1244AustevollHordaland261350304
1245SundHordaland351348368
1246FjellHordaland299333262
1247AskøyHordaland375334336
1251VaksdalHordaland342364386
1252ModalenHordaland2724156
1253OsterøyHordaland344404398
1256MelandHordaland337343360
1259ØygardenHordaland1304119
1260RadøyHordaland343235223
1263LindåsHordaland338286233
1264AustrheimHordaland577165
1265FedjeHordaland843086
1266MasfjordenHordaland4712630
1401FloraSogn og Fjordane250239247
1411GulenSogn og Fjordane425421416
1412SolundSogn og Fjordane619554
1413HyllestadSogn og Fjordane115258275
1416HøyangerSogn og Fjordane244227
1417VikSogn og Fjordane1147688
1418BalestrandSogn og Fjordane645685
1419LeikangerSogn og Fjordane309179123
1420SogndalSogn og Fjordane211204198
1421AurlandSogn og Fjordane4310
1422LærdalSogn og Fjordane8145106
1424ÅrdalSogn og Fjordane90159227
1426LusterSogn og Fjordane3559149
1428AskvollSogn og Fjordane378409399
1429FjalerSogn og Fjordane267391300
1430GaularSogn og Fjordane420422417
1431JølsterSogn og Fjordane365344410
1432FørdeSogn og Fjordane198124113
1433NaustdalSogn og Fjordane428363375
1438BremangerSogn og Fjordane175200334
1439VågsøySogn og Fjordane412376380
1441SeljeSogn og Fjordane424424421
1443EidSogn og Fjordane315280211
1444HornindalSogn og Fjordane161379374
1445GloppenSogn og Fjordane384417
1449StrynSogn og Fjordane237257182
1502MoldeMøre og Romsdal240215290
1504ÅlesundMøre og Romsdal316296316
1505KristiansundMøre og Romsdal282288332
1511VanylvenMøre og Romsdal248268168
1514SandeMøre og Romsdal367390373
1515HerøyMøre og Romsdal258271273
1516UlsteinMøre og Romsdal27216595
1517HareidMøre og Romsdal249329220
1519VoldaMøre og Romsdal320362295
1520ØrstaMøre og Romsdal348346370
1523ØrskogMøre og Romsdal170180145
1524NorddalMøre og Romsdal150138127
1525StrandaMøre og Romsdal302298394
1526StordalMøre og Romsdal1168987
1528SykkylvenMøre og Romsdal382345393
1529SkodjeMøre og Romsdal393403408
1531SulaMøre og Romsdal401399365
1532GiskeMøre og Romsdal426367395
1534HaramMøre og Romsdal373397390
1535VestnesMøre og Romsdal231255326
1539RaumaMøre og Romsdal304295215
1543NessetMøre og Romsdal398365271
1545MidsundMøre og Romsdal268411384
1546SandøyMøre og Romsdal171135214
1547AukraMøre og Romsdal173188162
1548FrænaMøre og Romsdal421420418
1551EideMøre og Romsdal410401392
1554AverøyMøre og Romsdal402414406
1557GjemnesMøre og Romsdal372370376
1560TingvollMøre og Romsdal164232157
1563SunndalMøre og Romsdal192036
1566SurnadalMøre og Romsdal196201229
1567RindalMøre og Romsdal330380
1571HalsaMøre og Romsdal218185169
1573SmølaMøre og Romsdal128198144
1576AureMøre og Romsdal287360348
1804BodøNordland1075772
1805NarvikNordland311241201
1811BindalNordland210337289
1812SømnaNordland335415367
1813BrønnøyNordland336384353
1815VegaNordland321330350
1816VevelstadNordland411356409
1818HerøyNordland356374361
1820AlstahaugNordland207168108
1822LeirfjordNordland11821692
1824VefsnNordland174158178
1825GraneNordland252176331
1826HattfjelldalNordland12212947
1827DønnaNordland405417402
1828NesnaNordland225313301
1832HemnesNordland7511251
1833RanaNordland15710462
1834LurøyNordland381323189
1835TrænaNordland146211111
1836RødøyNordland201162363
1837MeløyNordland235221297
1838GildeskålNordland355274152
1839BeiarnNordland495877
1840SaltdalNordland156152158
1841FauskeNordland136213143
1845SørfoldNordland48108148
1848SteigenNordland96100242
1849HamarøyNordland10449102
1850TysfjordNordland1426970
1851LødingenNordland220219260
1852TjeldsundNordland203149322
1853EvenesNordland416381391
1854BallangenNordland147231252
1856RøstNordland289774
1857VærøyNordland345262204
1859FlakstadNordland238339382
1860VestvågøyNordland27110973
1865VåganNordland324261255
1866HadselNordland368357278
1867Nordland12611381
1868ØksnesNordland326326288
1870SortlandNordland194116146
1871AndøyNordland323228180
1874MoskenesNordland418366415
1902TromsøTroms10287104
1903HarstadTroms204102105
1911KvæfjordTroms246355355
1913SkånlandTroms274311230
1917IbestadTroms70249140
1919GratangenTroms29227731
1920LavangenTroms111303362
1922BarduTroms191317354
1923SalangenTroms244147236
1924MålselvTroms873564
1925SørreisaTroms392408396
1926DyrøyTroms587469
1927TranøyTroms389372359
1928TorskenTroms22991284
1929BergTroms88210200
1931LenvikTroms163153222
1933BalsfjordTroms422423419
1936KarlsøyTroms319227218
1938LyngenTroms527998
1939StorfjordTroms162225197
1940KåfjordTroms56339
1941SkjervøyTroms333386287
1942NordreisaTroms275304133
1943KvænangenTroms1097546
2002VardøFinnmark5027151
2003VadsøFinnmark261343
2004HammerfestFinnmark164349
2011KautokeinoFinnmark165212238
2012AltaFinnmark7672117
2014LoppaFinnmark306260319
2015HasvikFinnmark370389377
2017KvalsundFinnmark2816076
2018MåsøyFinnmark78111163
2019NordkappFinnmark2058259
2020PorsangerFinnmark117229177
2021KarasjokFinnmark101214208
2022LebesbyFinnmark91423
2023GamvikFinnmark369332314
2024BerlevågFinnmark416483
2025TanaFinnmark25514099
2027NessebyFinnmark68198
2028BåtsfjordFinnmark82156128
2030Sør-VarangerFinnmark678171
5001TrondheimTrøndelag735326
5004SteinkjerTrøndelag219197257
5005NamsosTrøndelag259273320
5011HemneTrøndelag893268
5012SnillfjordTrøndelag388349321
5013HitraTrøndelag713713
5014FrøyaTrøndelag2219032
5015ØrlandTrøndelag9299112
5016AgdenesTrøndelag277320349
5017BjugnTrøndelag159155
5018ÅfjordTrøndelag265226118
5019RoanTrøndelag413385403
5020OsenTrøndelag228398312
5021OppdalTrøndelag179107142
5022RennebuTrøndelag123148161
5023MeldalTrøndelag195191159
5024OrkdalTrøndelag239187277
5025RørosTrøndelag623915
5026HoltålenTrøndelag77166213
5027Midtre GauldalTrøndelag332352338
5028MelhusTrøndelag193206210
5029SkaunTrøndelag247283324
5030KlæbuTrøndelag285371231
5031MalvikTrøndelag288284192
5032SelbuTrøndelag5993125
5033TydalTrøndelag61820
5034MeråkerTrøndelag332148
5035StjørdalTrøndelag12548114
5036FrostaTrøndelag6384160
5037LevangerTrøndelag297309283
5038VerdalTrøndelag23617391
5039VerranTrøndelag353373371
5040NamdalseidTrøndelag202318187
5041SnåsaTrøndelag3094100
5042LierneTrøndelag216378
5043RøyrvikTrøndelag6910155
5044NamsskoganTrøndelag251735
5045GrongTrøndelag395441
5046HøylandetTrøndelag557
5047OverhallaTrøndelag223189256
5048FosnesTrøndelag1768539
5049FlatangerTrøndelag234300205
5050ViknaTrøndelag286237237
5051NærøyTrøndelag383396387
5052LekaTrøndelag215306369
5053InderøyTrøndelag212222245
5054Indre FosenTrøndelag259
Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.