Nyheter
Rockemusiker blir SV-topp i Sør-Trøndelag
Varaordfører Knut Fagerbakke i Trondheim trekker seg som kandidat til førsteplassen på SVs liste til Stortinget. Dermed er det klart for Snorre Valen som ny listetopp i Sør-Trøndelag.
24 år gamle Valen er kanskje først og fremst kjent som politikeren som i fjor ble truet og overhøvlet av daværende kunnskapsminister Øystein Djupedal i forbindelse med partiets landsmøte.
- Det gjenstår litt arbeid før jeg er på Stortinget, men jeg gleder meg vanvittig til valgkampen. Da skal vi overraske velgerne med krutt i både innhold og form. Vi skal ikke gå rundt grøten - vi skal være tydelige slik at velgerne enkelt forstår hva som skiller oss fra andre partier, sier Valen til Adresseavisen.
Valen, som nå jobber som kommunikasjonsansvarlig ved NTNU, har tidligere sittet i bystyret i Trondheim og fylkestinget i Sør-Trøndelag.
Han har også vært med i realityserien «Filmstjerne» samt at han spiller i bandet «Peevish Penfriend».
(©NTB)