Nyheter

Mo går av som generalsekretær i Frp

Geir A. Mo, mangeårig generalsekretær i Fremskrittspartiet, bytter jobb og blir partileder Siv Jensens stabssjef.

Publisert Sist oppdatert

Mo får nå ansvar for det strategiske og koordinerende arbeidet i partiet, som partileder Jensens høyre hånd.

– Dette er en del av arbeidet med å bygge et enda sterkere politisk lag fram mot valget i 2013. Mo er en betydelig ressurs i Frp som nå skal jobbe mer med politikk med basis i stortingsgruppen, sier Jensen.

I 15 år har Mo sittet som Frp-generalsekretær.

– Dette blir en stor utfordring som jeg gleder meg til å ta fatt på. Etter 15 år som generalsekretær blir det spennende å bruke all min tid på politisk arbeid, sier Geir A. Mo.

Endringene er en del av en større omorganisering av arbeidet internt i Frp, som tar sikte på å styrke den politiske strategien.

– Vi har satt på plass et lag som vil være med på å bygge partiet enda sterkere i årene fremover, sier Siv Jensen.

Mos etterfølger som generalsekretær blir Erland Vestli. (NTB)

Powered by Labrador CMS