Nyheter

Maner til Vestlands-opprør

Rogaland Høyre oppfordrer Vestlandet til opprør mot Østlandet for å få mer av statens bevilgninger til vei og annen infrastruktur.

Publisert Sist oppdatert

- I årevis har denne regionen selv betalt for infrastruktur. Rennfast, for eksempel, har ikke fått en eneste statlig krone. Samtidig investeres det 12 - 15 milliarder kroner rundt Oslofjorden, både i vei og bane, sier Høyres samferdselspolitiske talsmann, Øyvind Halleraker, til Stavanger Aftenblad.

Han fikk stor applaus på Rogaland Høyres årsmøte, da han beskrev en region som produserer store verdier og skaffer landet viktige eksportinntekter, men som stanses av dårlige veier, ferjekøer og manglende godskapasitet på jernbanen.

Halleraker tok til orde for at Vestlandet må samarbeide for å få mer av de statlige veibevilgningene.

Powered by Labrador CMS