Nyheter

Kongen hilste ordførerne

- Det er alltid like hyggelig å møte landets ordførere. I møte med landets lokale folkevalgte skjønner man at Norge er rikt på menneskelig kapital.

Det sa Kong Harald da han torsdag gjestet KS sin ordførerkonferanse i Oslo. I sin korte hilsningstale fortalte kongen hvordan han alltid blir møtt av den lokale ordføreren på sine mange reiser rundt i landet.

- Jeg aner ikke hvor mange ordførere jeg på den måten har møtt gjennom årene, men det er et stort antall. Og jeg kan forsikre dere: Det er alltid like hyggelig, sa kongen.

Samtidig advarte han mot å ta demokratiet for gitt.

- Demokratiet er skapt av folket, - og det må også vedlikeholdes av folket. Derfor er det viktig at det skapes engasjement, og at stadig nye generasjoner tar sitt ansvar i sine lokalmiljøer, sa han.

Etter talen var det mottakelse, der flere av ordførerne fikk muligheten til en kort prat med kongen.

Skrevet av: Erlend Skevik

Powered by Labrador CMS