Nyheter

Kjell Idar Juvik (Ap) har møtt mye kritikk etter Terra-skandalen. Nå må han gå av som ordfører. (Arkivfoto: Ole Morten Melgård)
Kjell Idar Juvik (Ap) har møtt mye kritikk etter Terra-skandalen. Nå må han gå av som ordfører. (Arkivfoto: Ole Morten Melgård)

Terra-ordfører kastet på direkten

Valgnatten ble Kjell Idar Juvik (Ap) vraket som ordfører - direkte på radio.

Publisert Sist oppdatert

I en radiosending på NRK Nordland ringte nemlig Sps Inga Kvalbukt inn til sendingen, og gjorde det klart at Juvik ikke ville få støtte i kampen om å fortsette som ordfører i Hemnes, melder NRK.

– Jeg tror Kjell Idar Juvik har veldt godt av å finne noe annet å gjøre nå. Jeg har selv prøvd andre ting etter en stund i politikken, og det er det jeg vil råde han til å gjøre nå,sa Kvalbukt ifølge NRK.

Sp støtter i stedet Høyres kandidat.

Juvik ble sist uke også politianmeldt for sin befatning med Terra-saken, av politisk opponent Samfunnspartiet.

Powered by Labrador CMS