Annonse
Nyheter
Flere vil ha Solberg enn Jensen som statsminister
Flere vil ha Erna Solberg som statsminister enn Siv Jensen, men fortsatt er det flest som holder en knapp på dagens regjeringssjef Jens Stoltenberg, ifølge en måling utført for TV 2.
Av de spurte i en statsministermåling som TNS Gallup har laget, vil 23,9 prosent vil ha Høyres leder Erna Solberg som statsminister, mot 12,7 prosent ved starten av fjorårets valgkamp. Fremskrittspartiets leder Siv Jensen er ønsket av 17,5 prosent, mens det for ett år siden var 20,5 prosent som helst hadde sett henne som statsminister, melder TV 2.
Fortsatt har Jens Stoltenberg (Ap) et solid forsprang, men forspranget på de to argeste motstanderne er blitt mindre i løpet av det siste året. I dag svarer 44 prosent at Stoltenberg er deres mann, mot 54,4 prosent for ett år tilbake.
Ellers foretrekker 4,1 prosent SV-leder Kristin Halvorsen, og 3,5 prosent Sp-leder Liv Signe Navarsete.
(©NTB)