Nyheter
Forsøker på narkoaksjon likevel
Narkomane skal likevel innta plassen foran Stortinget mandag, dersom det går som Foreningen for en human narkotikapolitikk håper.
Politimester Anstein Gjengedal satte raskt foten ned da stasjonssjef Kåre Stølen ved Grønland politistasjon i Oslo tok til orde for å la de narkomane flytte fra Plata til Eidsvolls plass foran Stortinget.
Stølen kalte aksjonen «Ute av syne, ute av sinn» - men noe slikt kunne politiet ikke sette i gang fordi det lukter av politikk, slo Gjengedal fast i helgen.
Men med Foreningen for human narkotikapolitikk kan det likevel bli noe av, skriver Dagsavisen. Foreningens leder Aril Knutsen sier til avisen at han skal forsøke å flytte miljøet, men understreker at første skritt blir å forsikre folk i rusmiljøet om at dette er noe de velger selv, og at de ikke bare skal jages til enda et nytt sted.
Flere medier har i helgen rapportert fra Plata og fortalt om blandede reaksjoner på forslaget om å flytte til Eidsvolls plass foran Stortinget.
(©NTB)