Annonse
Nyheter
Åpner to nye asylmottak
Behovet for nye mottaksplasser for asylsøkere er økende. I løpet av mai blir to nye asylmottak åpner her til lands.
Asylmottakene i Lødingen og Nesna vil bidra til at det kommer 630 nye mottaksplasser i løpet av måneden. Til sammen er det opprettet 1.439 plasser i år, men det trengs langt flere.
- Behovet er fortsatt stort. Vi har i disse dager anbudskonkurranser ute for inntil 2.900 plasser til, sier avdelingsdirektør Siri Rustad i Utlendingsdirektoratet (UDI).
De nye plassene har kommet i ordinære mottak, transittmottak og mottak for enslige mindreårige. Flesteparten av plassene har kommet som et resultat av utvidelser av eksisterende mottak, men i både Namsos og Våler er det åpnet nye mottak i år.
(©NTB)