Nyheter

Verran vil vokse mest

Verran kommune i Nord-Trøndelag vil få størst prosentvis befolkningsvekst neste år, ifølge Statistisk sentralbyrås anslag. Røyrvik i samme fylke vil miste flest innbyggere.

Publisert Sist oppdatert

Verran, som i dag har 2.830 innbyggere, vil vokse med drøyt 7 prosent neste år, anslår SSB. Veksten vil komme som følge av arbeidsinnvandring, for en stor del fra Polen. Verran har flere industriarbeidsplasser som trekker nye innbyggere.

Røst, Rennesøy, Iveland, Bokn, Klepp, Ullensaker, Sola, Meland og Skedsmo er de andre på ti på topp-lista av kommuner som kan vente vekst i 2008.

Ti på bunn-lista viser de kommunene som kan vente prosentvis størst fraflytning i 2008. Røyrvik, som bare har 544 innbyggere, kan vente en fraflytning på nesten 6 prosent, ifølge SSB.

De andre på lista er Gratangen, Lebesby, Torsken, Bindal, Fedje, Sørfold, Loppa, Fosnes og Vevelstad.

Powered by Labrador CMS