Nyheter
Kristiansen vil være innvandrernes ordfører
Frp-veteranen Svenn Kristiansen lover å jobbe knallhardt for å være en samlende Oslo-ordfører, også for innvandrere.
Kristiansen takker for tilliten han fikk torsdag ved å love å jobbe for å være synlig og til stede i hovedstadens mange miljøer.
- Jeg håper inderlig jeg klarer å være like samlende som Per Ditlev-Simonsen har vært, det er helt klart målsettingen. Hvis man er ordfører, er man det for alle partier og alle som bor i denne byen, sier Kristiansen til Dagsavisen.
Derfor skal han si ja når han får invitasjoner, og han vil møte opp flest mulig steder der han kan møte folk. Kristiansen lover at alle med ikke-vestlig bakgrunn skal føle at han også er deres ordfører.
- Det spiller ingen rolle hvor folk kommer fra. De er innbyggere her som alle andre. Så ja, jeg vil være innvandrernes ordfører også, sier Kristiansen.
Valget av Kristiansen torsdag betyr ikke at han er selvskreven som ordfører dersom det blir borgerlig flertall etter valget 10. september. Han ser på seg selv kun som en innbytter fram mot valget.
- Da er det blanke ark og nye forhandlinger, som jeg ikke skal delta i. Vi har helt bevisst ikke snakket om hva som skal skje etter valget, sier han.
(©NTB)