Nyheter
- Riktig å utsette pensjonsreformen
Norsk Tjenestemannslag er fornøyd med at regjeringen forskyver pensjonsreformen.
Regjeringen har foreslått at iverksettelsen av pensjonsreformen forskyves fra 2010 til 2011. Dette begrunner de med at reformen må bli gjennomført på en trygg måte. Utsettelsen er avklart med forlikspartene på Stortinget.
- Det er avgjørende at den enkelte pensjonist får utbetalt rett pensjon til rett tid, og det er derfor viktig at pensjonsleverandørene både i privat og offentlig sektor får tilstrekkelig tid til forberedelser før de nye reglene trer i kraft, sier arbeids- og inkluderingsminister Dag Terje Andersen.
Leder i Norsk Tjenestemannslag Turid Lilleheie er godt fornøyd med beslutningen om å utsette reformen.
- Regjeringen har fattet en riktig beslutning med å utsette innføringen av pensjonsreformen til 2011. Det er avgjørende for reformen at de nødvendige IKT-redskapene er på plass før reformen iverksettes, sier Lilleheie og utdyper:
- De ansatte må ha nødvendige verktøy og en forsvarlig organisering. Det er viktige forutsetninger for å sikre brukerne gode tjenester, og for at de ansatte skal kunne gjøre jobben på en forsvarlig måte.
(©NTB)