Kommunebarometeret 2019 - tabell for saksbehandling

Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren saksbehandling i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren saksbehandling har en vekt på 2,5 % i barometeret totalt.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold256313258
104MossØstfold263304
105SarpsborgØstfold209169298
106FredrikstadØstfold341344
111HvalerØstfold252
118AremarkØstfold53
119MarkerØstfold14982
121RømskogØstfold85
122TrøgstadØstfold123112230
123SpydebergØstfold159239194
124AskimØstfold205213154
125EidsbergØstfold155192205
127SkiptvetØstfold228284211
128RakkestadØstfold199175149
135RådeØstfold134
136RyggeØstfold84125117
137VålerØstfold191221278
138HobølØstfold223196206
211VestbyAkershus og Oslo250232280
213SkiAkershus og Oslo261266316
214ÅsAkershus og Oslo18496101
215FrognAkershus og Oslo297310
216NesoddenAkershus og Oslo356360334
217OppegårdAkershus og Oslo240209212
219BærumAkershus og Oslo265222
220AskerAkershus og Oslo241212256
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo6411654
226SørumAkershus og Oslo351343322
227FetAkershus og Oslo281314271
228RælingenAkershus og Oslo293308306
229EnebakkAkershus og Oslo90141115
230LørenskogAkershus og Oslo284329311
231SkedsmoAkershus og Oslo305248163
233NittedalAkershus og Oslo238154331
234GjerdrumAkershus og Oslo201236164
235UllensakerAkershus og Oslo266286347
236NesAkershus og Oslo259226229
237EidsvollAkershus og Oslo350359342
238NannestadAkershus og Oslo17116299
239HurdalAkershus og Oslo164166323
301OsloAkershus og Oslo348346296
402KongsvingerHedmark323299348
403HamarHedmark269233277
412RingsakerHedmark213237314
415LøtenHedmark77164138
417StangeHedmark41128125
418Nord-OdalHedmark8110178
419Sør-OdalHedmark291322168
420EidskogHedmark6816129
423GrueHedmark64
425ÅsnesHedmark1088472
426VålerHedmark22042
427ElverumHedmark208259220
428TrysilHedmark
429ÅmotHedmark254224263
430Stor-ElvdalHedmark188260121
432RendalenHedmark28029829
434EngerdalHedmark331350310
436TolgaHedmark46177315
437TynsetHedmark169127232
438AlvdalHedmark258106188
439FolldalHedmark272389
441OsHedmark316333201
501LillehammerOppland149228336
502GjøvikOppland289267
511DovreOppland261
512LesjaOppland29928876
513SkjåkOppland2524
514LomOppland14367
515VågåOppland5218112
516Nord-FronOppland48236
517SelOppland22246
519Sør-FronOppland23512065
520RingebuOppland9595
521ØyerOppland4822313
522GausdalOppland1333275
528Østre TotenOppland1483264
529Vestre TotenOppland218156102
532JevnakerOppland236168110
533LunnerOppland221214207
534GranOppland327318209
536Søndre LandOppland134155202
538Nordre LandOppland343334203
540Sør-AurdalOppland186211312
541EtnedalOppland309330174
542Nord-AurdalOppland264302216
543Vestre SlidreOppland334316291
544Øystre SlidreOppland9230221
545VangOppland11324
602DrammenBuskerud255186
604KongsbergBuskerud353362344
605RingerikeBuskerud129143166
612HoleBuskerud286274250
615FlåBuskerud4790
616NesBuskerud116195
617GolBuskerud167131350
618HemsedalBuskerud21517159
619ÅlBuskerud3935198
620HolBuskerud295151135
621SigdalBuskerud10587109
622KrødsheradBuskerud1578161
623ModumBuskerud7680
624Øvre EikerBuskerud355363339
625Nedre EikerBuskerud165281274
626LierBuskerud252321284
627RøykenBuskerud272261210
628HurumBuskerud317317281
631FlesbergBuskerud335
632RollagBuskerud869584
633Nore og UvdalBuskerud11454159
701HortenVestfold150246286
704TønsbergVestfold244290301
710SandefjordVestfold335270
711SvelvikVestfold307
712LarvikVestfold325
713SandeVestfold231
715HolmestrandVestfold327
716ReVestfold6586279
729FærderVestfold
805PorsgrunnTelemark268276262
806SkienTelemark271217143
807NotoddenTelemark225280249
811SiljanTelemark162130123
814BambleTelemark190250290
815KragerøTelemark168215184
817DrangedalTelemark192
819NomeTelemark3451242
821Telemark26349
822SauheradTelemark32234945
826TinnTelemark56142248
827HjartdalTelemark8893140
828SeljordTelemark9411824
829KviteseidTelemark693836
830NissedalTelemark383136
831FyresdalTelemark7510066
833TokkeTelemark2002051
834VinjeTelemark248132
901RisørAust-Agder260338226
904GrimstadAust-Agder93
906ArendalAust-Agder153231293
911GjerstadAust-Agder54516
912VegårsheiAust-Agder132201103
914TvedestrandAust-Agder203240276
919FrolandAust-Agder738270
926LillesandAust-Agder237
928BirkenesAust-Agder254
929ÅmliAust-Agder6011938
935IvelandAust-Agder858522
937Evje og HornnesAust-Agder121122
938ByglandAust-Agder
940ValleAust-Agder3120
941BykleAust-Agder577108
1001KristiansandVest-Agder270255165
1002MandalVest-Agder13776151
1003FarsundVest-Agder23724794
1004FlekkefjordVest-Agder1416496
1014VenneslaVest-Agder126173349
1017SongdalenVest-Agder74124137
1018SøgneVest-Agder10352215
1021MarnardalVest-Agder24316775
1026ÅseralVest-Agder225
1027AudnedalVest-Agder9526191
1029LindesnesVest-Agder161194157
1032LyngdalVest-Agder177107318
1034HægebostadVest-Agder12420358
1037KvinesdalVest-Agder1456777
1046SirdalVest-Agder1817
1101EigersundRogaland15412668
1102SandnesRogaland354358
1103StavangerRogaland10972
1106HaugesundRogaland24924997
1111SokndalRogaland
1112LundRogaland53283
1114BjerkreimRogaland319264181
1119Rogaland219229223
1120KleppRogaland120181200
1121TimeRogaland182184128
1122GjesdalRogaland212146253
1124SolaRogaland313114183
1127RandabergRogaland336336111
1129ForsandRogaland220
1130StrandRogaland346357332
1133HjelmelandRogaland230210304
1134SuldalRogaland131178119
1135SaudaRogaland555952
1141FinnøyRogaland18727262
1142RennesøyRogaland325353299
1144KvitsøyRogaland409282
1145BoknRogaland7213956
1146TysværRogaland146117172
1149KarmøyRogaland21162146
1151UtsiraRogaland2441
1160VindafjordRogaland333325319
1201BergenHordaland290291178
1211EtneHordaland33
1216SveioHordaland285293214
1219BømloHordaland302289346
1221StordHordaland160185324
1222FitjarHordaland115204173
1223TysnesHordaland198252182
1224KvinnheradHordaland302
1227JondalHordaland174
1228OddaHordaland287327341
1231UllensvangHordaland224102333
1232EidfjordHordaland298245144
1233UlvikHordaland12273106
1234GranvinHordaland7610
1235VossHordaland54190
1238KvamHordaland275354246
1241FusaHordaland278279
1242SamnangerHordaland1149158
1243OsHordaland623647
1244AustevollHordaland337
1245SundHordaland
1246FjellHordaland296263170
1247AskøyHordaland5892244
1251VaksdalHordaland130172255
1252ModalenHordaland
1253OsterøyHordaland50115239
1256MelandHordaland17227787
1259ØygardenHordaland262305283
1260RadøyHordaland88
1263LindåsHordaland338
1264AustrheimHordaland17915831
1265FedjeHordaland14714474
1266MasfjordenHordaland193242136
1401FloraSogn og Fjordane152161107
1411GulenSogn og Fjordane3251
1412SolundSogn og Fjordane336127
1413HyllestadSogn og Fjordane321300186
1416HøyangerSogn og Fjordane306292259
1417VikSogn og Fjordane3021148
1418BalestrandSogn og Fjordane170
1419LeikangerSogn og Fjordane153
1420SogndalSogn og Fjordane14874
1421AurlandSogn og Fjordane107111150
1422LærdalSogn og Fjordane
1424ÅrdalSogn og Fjordane1115026
1426LusterSogn og Fjordane277320289
1428AskvollSogn og Fjordane173253
1429FjalerSogn og Fjordane12710573
1430GaularSogn og Fjordane91
1431JølsterSogn og Fjordane307307300
1432FørdeSogn og Fjordane6640222
1433NaustdalSogn og Fjordane123122
1438BremangerSogn og Fjordane51129
1439VågsøySogn og Fjordane35163
1441SeljeSogn og Fjordane288282321
1443EidSogn og Fjordane18939265
1444HornindalSogn og Fjordane1067117
1445GloppenSogn og Fjordane171463
1449StrynSogn og Fjordane229207167
1502MoldeMøre og Romsdal300326329
1504ÅlesundMøre og Romsdal337342227
1505KristiansundMøre og Romsdal338351352
1511VanylvenMøre og Romsdal8313425
1514SandeMøre og Romsdal19417435
1515HerøyMøre og Romsdal142131
1516UlsteinMøre og Romsdal7943126
1517HareidMøre og Romsdal340356351
1519VoldaMøre og Romsdal231197218
1520ØrstaMøre og Romsdal4525179
1523ØrskogMøre og Romsdal212
1524NorddalMøre og Romsdal210269147
1525StrandaMøre og Romsdal342347
1526StordalMøre og Romsdal11
1528SykkylvenMøre og Romsdal344340190
1529SkodjeMøre og Romsdal274216245
1531SulaMøre og Romsdal301303130
1532GiskeMøre og Romsdal175198
1534HaramMøre og Romsdal207343
1535VestnesMøre og Romsdal1189769
1539RaumaMøre og Romsdal4342233
1543NessetMøre og Romsdal102179
1545MidsundMøre og Romsdal98698
1546SandøyMøre og Romsdal6719334
1547AukraMøre og Romsdal2814528
1548FrænaMøre og Romsdal330160100
1551EideMøre og Romsdal11083
1554AverøyMøre og Romsdal328332292
1557GjemnesMøre og Romsdal253287326
1560TingvollMøre og Romsdal7147118
1563SunndalMøre og Romsdal1237199
1566SurnadalMøre og Romsdal242227235
1567RindalMøre og Romsdal283301241
1571HalsaMøre og Romsdal71
1573SmølaMøre og Romsdal138104328
1576AureMøre og Romsdal294258180
1804BodøNordland151108
1805NarvikNordland196191204
1811BindalNordland18525492
1812SømnaNordland295512
1813BrønnøyNordland136150177
1815VegaNordland634850
1816VevelstadNordland61117
1818HerøyNordland
1820AlstahaugNordland18089160
1822LeirfjordNordland320
1824VefsnNordland125230175
1825GraneNordland341
1826HattfjelldalNordland3610914
1827DønnaNordland7858
1828NesnaNordland117
1832HemnesNordland19716538
1833RanaNordland140135162
1834LurøyNordland1009860
1835TrænaNordland337
1836RødøyNordland308297273
1837MeløyNordland61
1838GildeskålNordland22714055
1839BeiarnNordland11030
1840SaltdalNordland46
1841FauskeNordland332311
1845SørfoldNordland314348297
1848SteigenNordland257188288
1849HamarøyNordland24632419
1850TysfjordNordland17644
1851LødingenNordland282225169
1852TjeldsundNordland
1853EvenesNordland
1854BallangenNordland158180345
1856RøstNordland
1857VærøyNordland
1859FlakstadNordland34715
1860VestvågøyNordland267235187
1865VåganNordland819156
1866HadselNordland2065287
1867Nordland305
1868ØksnesNordland339323266
1870SortlandNordland324285132
1871AndøyNordland276208
1874MoskenesNordland9188
1902TromsøTroms1077105
1903HarstadTroms318319257
1911KvæfjordTroms59121127
1913SkånlandTroms23928343
1917IbestadTroms227104
1919GratangenTroms13
1920LavangenTroms939918
1922BarduTroms86
1923SalangenTroms214202193
1924MålselvTroms245312197
1925SørreisaTroms119182260
1926DyrøyTroms1762441
1927TranøyTroms1392068
1928TorskenTroms145
1929BergTroms
1931LenvikTroms349339340
1933BalsfjordTroms189
1936KarlsøyTroms279296217
1938LyngenTroms24120
1939StorfjordTroms32917021
1940KåfjordTroms991875
1941SkjervøyTroms
1942NordreisaTroms345176
1943KvænangenTroms161
2002VardøFinnmark
2003VadsøFinnmark269
2004HammerfestFinnmark178183238
2011KautokeinoFinnmark292268
2012AltaFinnmark133200267
2014LoppaFinnmark1615151
2015HasvikFinnmark66
2017KvalsundFinnmark4294195
2018MåsøyFinnmark335331234
2019NordkappFinnmark70103151
2020PorsangerFinnmark144238285
2021KarasjokFinnmark151
2022LebesbyFinnmark1568
2023GamvikFinnmark315328141
2024BerlevågFinnmark13348
2025TanaFinnmark447823
2027NessebyFinnmark
2028BåtsfjordFinnmark34
2030Sør-VarangerFinnmark1637041
5001TrondheimTrøndelag156234317
5004SteinkjerTrøndelag226147196
5005NamsosTrøndelag8791133
5011HemneTrøndelag8057330
5012SnillfjordTrøndelag195219139
5013HitraTrøndelag4979272
5014FrøyaTrøndelag206243294
5015ØrlandTrøndelag345355116
5016AgdenesTrøndelag3234124
5017BjugnTrøndelag310306
5018ÅfjordTrøndelag204315219
5019RoanTrøndelag38
5020OsenTrøndelag233189152
5021OppdalTrøndelag112136208
5022RennebuTrøndelag247309251
5023MeldalTrøndelag303256120
5024OrkdalTrøndelag311273308
5025RørosTrøndelag89138
5026HoltålenTrøndelag1356098
5027Midtre GauldalTrøndelag18163171
5028MelhusTrøndelag352352224
5029SkaunTrøndelag357361247
5030KlæbuTrøndelag96132243
5031MalvikTrøndelag312251295
5032SelbuTrøndelag2229
5033TydalTrøndelag166153240
5034MeråkerTrøndelag21626232
5035StjørdalTrøndelag113
5036FrostaTrøndelag295303
5037LevangerTrøndelag10475213
5038VerdalTrøndelag9715979
5039VerranTrøndelag18313739
5040NamdalseidTrøndelag22340
5041SnåsaTrøndelag101157309
5042LierneTrøndelag155
5043RøyrvikTrøndelag8253185
5044NamsskoganTrøndelag19566
5045GrongTrøndelag12114
5046HøylandetTrøndelag37449
5047OverhallaTrøndelag30426557
5048FosnesTrøndelag232199
5049FlatangerTrøndelag
5050ViknaTrøndelag11326881
5051NærøyTrøndelag128148142
5052LekaTrøndelag2754
5053InderøyTrøndelag202278228
5054Indre FosenTrøndelag
Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.