Nyheter

Per Rosenblad Brun. Foto: Frp
Per Rosenblad Brun. Foto: Frp

Føler seg mobbet av Tønsberg Frp

– Jeg er mer eller mindre blitt mobbet i alle år, både for kroppsformen min og for at jeg profilerer meg selv for mye, sier Per Rosenblad Brun.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg har konferert med min psykolog og min fastlege. Rådet er at jeg må tenke på meg selv og helsen min, sier Per Rosenblad Brun til Tønsbergs Blad.

Torsdag i forrige uke trakk seg han fra alle verv i Frp, inkludert vervet som sentralstyremedlem i partiets seniorgruppe.

Reiste seg og gikk

Da det ble klart at Brun ikke fikk lede kommunens utvalg for teknikk og miljø, reiste han seg og gikk før møtet var ferdig.

– Jeg var ikke sint eller noe sånt. Da jeg ikke fikk tillit, sa jeg fra meg alle verv. Deretter tok jeg yttertøyet på og gikk.

Gruppeleder Bent Moldvær blir i intervjuet pekt ut som en av mobberne. Dette kjenner han seg ikke igjen i.

– Man kan ikke være hårsår i politikken, sier han til Tønsbergs Blad.

Indre stridigheter

Utspillet fra Brun kommer knapt to uker etter at Frp-leder Bent Kittelsen meldte sin avgang. Han er lei av indre stridigheter i partiet, som så langt har medført at to medlemmer er blitt ekskludert.

Partilederen uttaler at kommunikasjonsproblemene mellom Brun og Moldvær har vært kjent en stund. Utover dette stiller han seg uforstående til at andre enn Moldvær skal ha bemerket Bruns fysiske fremtreden.

– Vi har ingen mobbekultur. Nå fleiper jo Brun selv med dette. Men jeg har ikke hørt noen andre har gjort det.

Powered by Labrador CMS