Nyheter
Oslo Ap tjener millioner på bingoautomater
Arbeiderpartiets lokallag i Oslo tjente 3,2 millioner kroner på bingoautomater i første halvår.
Kulturminister Trond Giske (Ap) fredet disse automatene fordi det ikke var dokumentert at folk ble hektet som på andre automater. I fjor tapte spillere landet rundt 387 millioner kroner på bingoautomatene, men folks tap på disse automatene er doblet etter at statsråden forbød alle andre gevinstautomater i fjor sommer.
- Disse automatene er enda verre enn de maskinene Giske stoppet. Spillet går fortere, og det er lettvint å veksle penger, sier nestleder Hilde Sjem i Foreningen Pårørende til Spilleavhengige til VG.
Sekretær Rune Tokle i Oslo Arbeiderparti sier det ikke er bevist at automatene som lokallaget har på Carl Berners plass Bingo, gir folk problemer.
- Vi ønsker ikke inntekter fra noe som skaper avhengighet. I det øyeblikk det blir dokumentert, vil vi enten arbeide for å få modifisert automatene eller kutte dem ut, sier Tokle.
(©NTB)