politikk

Tidligere Bykle-ordfører døde brått

Jon Rolf Næss (63) døde under en treningstur mandag.

Jon Rolf Næss ledet Landssamanslutninga av Vasskraftkommunar (LVK) fra 2023 og fram til sin død i 2025.
Publisert

Jon Rolf Næss var ordfører for Arbeiderpartiet i Bykle kommunene fra 2011 til 2023, da han ble valgt til leder i Landssamanslutninga av vasskraftkommunar (LVK). Mandag meldte LVK på sine nettsider at Næss døde under trening på Hovden samme dag, av det som trolig var et hjerteinfarkt.

«Det er med stor sorg vi må orientere medlemskommunene om denne ufattelig triste nyheten. Vi er alle i sjokk, – vi hadde kontakt med Jon Rolf både sist fredag og i dag kort tid før han døde, for å legge de siste planene for LVK og Naturressurskommunenes arrangement under Arendalsuka», står det på nettsiden.

LVK skriver at hele LVK-sekretariatet satte Næss veldig høyt.

«Han hadde en enestående evne til å skape mye hygge og en god stemning rundt seg, og var levende opptatt av å fremme LVK-kommunenes interesser ved enhver anledning», står det videre.

I tillegg til å lede LVK, var Næss også styreleder i paraplyorganisasjonen Naturressurskommunene. Næss har vært fylkesleder for Arbeiderpartiet i Agder og har også sittet i Arbeiderpartiets sentralstyre (2015–2019). 

Før Næss ble valgt til ordfører, jobbet han som lærer og rådgiver på Setesdal videregående skole, avdeling Hovden, der han underviste i  naturfag, geografi, kommunikasjon og service og kroppsøving. Opprinnelig var han fra Eydehavn.

«Våre tanker går til Jon Rolfs familie, barn og barnebarn», skriver LVK på nettsidene sine.

Powered by Labrador CMS