Nyheter

Stavanger velger å gå lenger enn enkelte andre byer i Norge for å begrense koronasmitte, opplyser beredskapssjef Torstein Nielsen.
Stavanger velger å gå lenger enn enkelte andre byer i Norge for å begrense koronasmitte, opplyser beredskapssjef Torstein Nielsen.

Stavanger stanser alle arrangementer inne med over 500 deltakere

Stavanger stanser alle innendørs arrangementer med over 500 deltakere for å hindre spredning av koronasmitte. Det kan blant annet ramme en Bryan Adams-konsert.

Publisert Sist oppdatert

I tillegg stenges arrangementer som er rettet mot grupper som er risikoutsatte for koronavirus, opplyser kommunen i en pressemelding søndag kveld.

I første omgang gjelder tiltaket i to uker, fra 9. mars til 22. mars. Det vurderes fortløpende og kan endres på kort varsel.

Stavanger velger å gå lenger enn enkelte andre byer i Norge, opplyser beredskapssjef Torstein Nielsen.

– Stavanger er en annerledes kulturby enn Bergen og Oslo, med færre store arenaer. Derfor vil en grense på 1.000 publikummere ha begrenset effekt her. Vi har valgt å sette en grense på 500 for aktivt å begrense smittefaren, sier beredskapssjefen.

Han understreker at arrangementer utendørs og de som har færre enn 500 deltakere innendørs, kan holdes.

Ifølge Stavanger Aftenblad medfører avgjørelsen at konserten med Bryan Adams i DNB Arena 11. mars står i fare for å avlyses.

– Det største arrangementet er jo Bryan Adams, ellers er det en god del andre arrangementer som også blir berørt, sier beredskapssjef Nielsen til avisa.

– Det blir nok ikke noen konsert, men nå må vi summe oss litt, sier arenasjef Petter Nystrøm i DNB Arena.

Powered by Labrador CMS