Nyheter

Lippestad på topp for Sentrum i Oslo
Det nye partiet Sentrum stiller lister i bykommuner rundt om i landet, og i de fleste fylker.
Geir Lippestad er frontfigur for det nye partiet Sentrum som har kampen mot utenforskap som sin jobb nummer en. Partiet ble startet på tampen av 2020, og stiller til sitt første lokalvalg til høsten.
Sentrum har klart å stille lister i alle fylker, bortsett fra Finnmark og Møre og Romsdal. Partiet satser også i Oslo, og i enkelte bydeler i Oslo.
Partileder Geir Lippestad er listetopp i Oslo. På lista står også Simen Bondevik, som er gått fra KrF til Sentrum. I Kristiansand topper varaordfører Erik Rostoft lista. Han representerer Tverrpolitisk Folkeliste denne perioden.
Partiet har stort sett konsentrert seg om de større kommunene, og stiller i Grimstad, Kristiansand, Lyngdal, Vennesla, Asker, Bærum, Frogn, Lørenskog, Nordre Follo, Ås, Drammen, Lillehammer, Ringebu,
Sandnes, Sola, Stavanger, Notodden, Larvik, Sandefjord, Tønsberg, Trondheim og Bergen.