Denne artikkelen er over ett år gammel. Den kan inneholde utdatert informasjon.

Sjekk din kommunes plassering i Kommunebarometeret 2015

Her finner du tabellplasseringen for alle kommuner i den foreløpige utgaven av Kommunebarometeret 2015. Hvem er best i fylket og kommunegruppa? Alt finner du her.

Fra denne artikkelen kan du klikke deg inn på til sammen fire tabeller som samlet gir full oversikt over plasseringene i det foreløpige barometeret. Vi kaller det foreløpig fordi Statistisk sentralbyrå først i juni kommer med de endelige Kostra-tallene for 2014 - og Kostra er en vesentlig del av barometeret.

Hvilke nøkkeltall som er brukt, kan du finne i vår metodeblogg for 2015.

Tabellene

Foreløpig rangering sammenlagt - totaltabellen (har også med rangering uten hensyn til inntekt)

Foreløpig rangering innen grunnskole, eldreomsorg, barnevern og barnehage

Foreløpig rangering innen helse, sosial, økonomi og kostnadsnivå

Foreløpig rangering innen kultur, miljø og ressurser, saksbehandling og vann, avløp og renovasjon

Her finner du de 30 beste i 2015

Rangering justert for inntektsnivåKommuneFylkeKorrigert inntektRangering nøkkeltall aleneGrunn-
skole
Eldre-
omsorg
BarnevernBarnehageØkonomiKostnads-
nivå
1OppdalSør-Trøndelag10132397275469167
2GloppenSogn og Fjordane981394745197317155
3HøylandetNord-Trøndelag105479721028131102
4SogndalSogn og Fjordane10011320029320435186
5MandalVest-Agder932436995124415439
6AskerAkershus1021042406825264166
7ÅsAkershus943131932653137559
8NesoddenAkershus94381526522928625681
9SiljanTelemark9633198216251844201
10FørdeSogn og Fjordane9925117221112296194
11OppegårdAkershus9732621114040018174
12ÅlBuskerud103191625328310855331
13SandefjordVestfold916713515010193982
14VestbyAkershus93611171068128311825
15StrynSogn og Fjordane9552727023432313442
16Rogaland9459222692434222576
17MossØstfold96531139412023618929
18LesjaOppland115821239529263290
19AlvdalHedmark102308191201379120145
20Os (Hedm.)Hedmark10136144812621219694
21LarvikVestfold9193252501210130817
22DovreOppland101409535314613264269
23SkiAkershus938150778527726243
24FrognAkershus9666391977641310246
25HortenVestfold911131313098327012312
26SandøyMøre og Romsdal106262682941759330327
27BærumAkershus10434215723233972148
28AskvollSogn og Fjordane9769560123306300117
29HoleBuskerud931034530169170375293
30SkjåkOppland11715124333823710399

Tabellen er korrigert etter første publisering.

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.