Kommunebarometeret 2019 - tabell for vann, avløp og renovasjon

Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren vann, avløp og renovasjon i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren vann, avløp og renovasjon har en vekt på 2,5 % i barometeret totalt.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold16021142
104MossØstfold445719
105SarpsborgØstfold13712221
106FredrikstadØstfold336347278
111HvalerØstfold22325888
118AremarkØstfold11011848
119MarkerØstfold26913733
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold126165182
123SpydebergØstfold115853
124AskimØstfold129249165
125EidsbergØstfold17914140
127SkiptvetØstfold239173253
128RakkestadØstfold396371312
135RådeØstfold75112300
136RyggeØstfold556858
137VålerØstfold196351
138HobølØstfold351240237
211VestbyAkershus og Oslo6522476
213SkiAkershus og Oslo28497140
214ÅsAkershus og Oslo5214920
215FrognAkershus og Oslo715131
216NesoddenAkershus og Oslo309200288
217OppegårdAkershus og Oslo15178238
219BærumAkershus og Oslo331214
220AskerAkershus og Oslo237
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo114153152
226SørumAkershus og Oslo17348144
227FetAkershus og Oslo19230112
228RælingenAkershus og Oslo124
229EnebakkAkershus og Oslo229
230LørenskogAkershus og Oslo8434
231SkedsmoAkershus og Oslo42164
233NittedalAkershus og Oslo1277183
234GjerdrumAkershus og Oslo21970281
235UllensakerAkershus og Oslo105637
236NesAkershus og Oslo3347970
237EidsvollAkershus og Oslo187167315
238NannestadAkershus og Oslo1123982
239HurdalAkershus og Oslo261196335
301OsloAkershus og Oslo122081
402KongsvingerHedmark254274259
403HamarHedmark23986
412RingsakerHedmark95119408
415LøtenHedmark2965141
417StangeHedmark5074121
418Nord-OdalHedmark347275250
419Sør-OdalHedmark23229762
420EidskogHedmark389327406
423GrueHedmark88117376
425ÅsnesHedmark344444
426VålerHedmark324140268
427ElverumHedmark263711
428TrysilHedmark290245320
429ÅmotHedmark85182164
430Stor-ElvdalHedmark170248400
432RendalenHedmark372197363
434EngerdalHedmark32818169
436TolgaHedmark279276
437TynsetHedmark337280337
438AlvdalHedmark1689818
439FolldalHedmark123185280
441OsHedmark140142158
501LillehammerOppland803230
502GjøvikOppland2424316
511DovreOppland319360361
512LesjaOppland368290273
513SkjåkOppland387351251
514LomOppland161287310
515VågåOppland247346133
516Nord-FronOppland70110223
517SelOppland178377393
519Sør-FronOppland7177101
520RingebuOppland82144234
521ØyerOppland1625377
522GausdalOppland18422264
528Østre TotenOppland122204299
529Vestre TotenOppland271241174
532JevnakerOppland4861191
533LunnerOppland297172398
534GranOppland100194143
536Søndre LandOppland306326192
538Nordre LandOppland326265407
540Sør-AurdalOppland392257287
541EtnedalOppland388350382
542Nord-AurdalOppland339268258
543Vestre SlidreOppland293283178
544Øystre SlidreOppland360285284
545VangOppland40330650
602DrammenBuskerud9859267
604KongsbergBuskerud3517245
605RingerikeBuskerud6096227
612HoleBuskerud1573311
615FlåBuskerud401382228
616NesBuskerud27421653
617GolBuskerud164227304
618HemsedalBuskerud381328185
619ÅlBuskerud397288135
620HolBuskerud20836568
621SigdalBuskerud395356290
622KrødsheradBuskerud364317175
623ModumBuskerud11771326
624Øvre EikerBuskerud22143247
625Nedre EikerBuskerud4310142
626LierBuskerud58242391
627RøykenBuskerud3792120
628HurumBuskerud174207333
631FlesbergBuskerud406388404
632RollagBuskerud39330485
633Nore og UvdalBuskerud404202380
701HortenVestfold6280159
704TønsbergVestfold113123210
710SandefjordVestfold45239
711SvelvikVestfold2056100
712LarvikVestfold292
713SandeVestfold634275
715HolmestrandVestfold134
716ReVestfold207260350
729FærderVestfold352
805PorsgrunnTelemark90299160
806SkienTelemark125166149
807NotoddenTelemark313100157
811SiljanTelemark9610661
814BambleTelemark32232111
815KragerøTelemark13955186
817DrangedalTelemark363223334
819NomeTelemark283160137
821Telemark1529052
822SauheradTelemark291230321
826TinnTelemark294308327
827HjartdalTelemark286215366
828SeljordTelemark383372214
829KviteseidTelemark361375345
830NissedalTelemark1675812
831FyresdalTelemark252191170
833TokkeTelemark275298241
834VinjeTelemark270491
901RisørAust-Agder322192126
904GrimstadAust-Agder4715126
906ArendalAust-Agder3019374
911GjerstadAust-Agder132254119
912VegårsheiAust-Agder305179209
914TvedestrandAust-Agder20654132
919FrolandAust-Agder3176935
926LillesandAust-Agder220147124
928BirkenesAust-Agder342293319
929ÅmliAust-Agder263243374
935IvelandAust-Agder277312355
937Evje og HornnesAust-Agder242302171
938ByglandAust-Agder384289395
940ValleAust-Agder251145218
941BykleAust-Agder22781162
1001KristiansandVest-Agder176203242
1002MandalVest-Agder69316
1003FarsundVest-Agder1183116
1004FlekkefjordVest-Agder213256318
1014VenneslaVest-Agder354335254
1017SongdalenVest-Agder171217195
1018SøgneVest-Agder243253172
1021MarnardalVest-Agder376183388
1026ÅseralVest-Agder221374378
1027AudnedalVest-Agder191170122
1029LindesnesVest-Agder323212270
1032LyngdalVest-Agder1338841
1034HægebostadVest-Agder331345307
1037KvinesdalVest-Agder77146384
1046SirdalVest-Agder1066451
1101EigersundRogaland177109125
1102SandnesRogaland210198301
1103StavangerRogaland413536
1106HaugesundRogaland469116
1111SokndalRogaland163246358
1112LundRogaland225267167
1114BjerkreimRogaland341169296
1119Rogaland14672155
1120KleppRogaland593394
1121TimeRogaland42528
1122GjesdalRogaland116174224
1124SolaRogaland1028114
1127RandabergRogaland312613
1129ForsandRogaland256259147
1130StrandRogaland379373360
1133HjelmelandRogaland333348373
1134SuldalRogaland262368356
1135SaudaRogaland6641105
1141FinnøyRogaland39836459
1142RennesøyRogaland1113832
1144KvitsøyRogaland1913446
1145BoknRogaland229324
1146TysværRogaland296264226
1149KarmøyRogaland301332200
1151UtsiraRogaland782543
1160VindafjordRogaland344342308
1201BergenHordaland285320207
1211EtneHordaland315209266
1216SveioHordaland13816892
1219BømloHordaland
1221StordHordaland325294
1222FitjarHordaland1241325
1223TysnesHordaland
1224KvinnheradHordaland165210217
1227JondalHordaland145150285
1228OddaHordaland156383367
1231UllensvangHordaland273126340
1232EidfjordHordaland18132
1233UlvikHordaland23
1234GranvinHordaland12814867
1235VossHordaland1345072
1238KvamHordaland23527347
1241FusaHordaland377340202
1242SamnangerHordaland400362365
1243OsHordaland332296336
1244AustevollHordaland
1245SundHordaland329
1246FjellHordaland265225
1247AskøyHordaland264366371
1251VaksdalHordaland312338331
1252ModalenHordaland329198
1253OsterøyHordaland241228203
1256MelandHordaland320282179
1259ØygardenHordaland217113113
1260RadøyHordaland199319353
1263LindåsHordaland234214107
1264AustrheimHordaland233169
1265FedjeHordaland104255131
1266MasfjordenHordaland367225148
1401FloraSogn og Fjordane176293
1411GulenSogn og Fjordane350334205
1412SolundSogn og Fjordane279270184
1413HyllestadSogn og Fjordane348358103
1416HøyangerSogn og Fjordane16101375
1417VikSogn og Fjordane1316154
1418BalestrandSogn og Fjordane382965
1419LeikangerSogn og Fjordane211116272
1420SogndalSogn og Fjordane8627168
1421AurlandSogn og Fjordane531271
1422LærdalSogn og Fjordane7623364
1424ÅrdalSogn og Fjordane7967232
1426LusterSogn og Fjordane143236153
1428AskvollSogn og Fjordane231379313
1429FjalerSogn og Fjordane370344370
1430GaularSogn og Fjordane345315359
1431JølsterSogn og Fjordane369369244
1432FørdeSogn og Fjordane19730095
1433NaustdalSogn og Fjordane298266204
1438BremangerSogn og Fjordane321221265
1439VågsøySogn og Fjordane51956
1441SeljeSogn og Fjordane200115187
1443EidSogn og Fjordane130155260
1444HornindalSogn og Fjordane308338
1445GloppenSogn og Fjordane6475306
1449StrynSogn og Fjordane18823739
1502MoldeMøre og Romsdal897625
1504ÅlesundMøre og Romsdal236343354
1505KristiansundMøre og Romsdal19828696
1511VanylvenMøre og Romsdal212314188
1514SandeMøre og Romsdal5410380
1515HerøyMøre og Romsdal208
1516UlsteinMøre og Romsdal229139283
1517HareidMøre og Romsdal736027
1519VoldaMøre og Romsdal2540130
1520ØrstaMøre og Romsdal230239348
1523ØrskogMøre og Romsdal343331176
1524NorddalMøre og Romsdal31673
1525StrandaMøre og Romsdal150133110
1526StordalMøre og Romsdal24515457
1528SykkylvenMøre og Romsdal144303
1529SkodjeMøre og Romsdal311325246
1531SulaMøre og Romsdal276284161
1532GiskeMøre og Romsdal20518645
1534HaramMøre og Romsdal31013015
1535VestnesMøre og Romsdal
1539RaumaMøre og Romsdal27212599
1543NessetMøre og Romsdal149249
1545MidsundMøre og Romsdal946398
1546SandøyMøre og Romsdal226171102
1547AukraMøre og Romsdal9188
1548FrænaMøre og Romsdal180244282
1551EideMøre og Romsdal
1554AverøyMøre og Romsdal349262123
1557GjemnesMøre og Romsdal366222349
1560TingvollMøre og Romsdal201295236
1563SunndalMøre og Romsdal295333347
1566SurnadalMøre og Romsdal21420579
1567RindalMøre og Romsdal330276277
1571HalsaMøre og Romsdal399376289
1573SmølaMøre og Romsdal204146
1576AureMøre og Romsdal352367193
1804BodøNordland158127291
1805NarvikNordland335337194
1811BindalNordland5113883
1812SømnaNordland10116189
1813BrønnøyNordland185127
1815VegaNordland19526138
1816VevelstadNordland30310524
1818HerøyNordland90
1820AlstahaugNordland118120199
1822LeirfjordNordland209252295
1824VefsnNordland1311449
1825GraneNordland166156257
1826HattfjelldalNordland258139
1827DønnaNordland182175396
1828NesnaNordland49158196
1832HemnesNordland18923487
1833RanaNordland250329389
1834LurøyNordland57108166
1835TrænaNordland154328
1836RødøyNordland287231222
1837MeløyNordland2810455
1838GildeskålNordland4087275
1839BeiarnNordland21894201
1840SaltdalNordland19386362
1841FauskeNordland61129
1845SørfoldNordland2134286
1848SteigenNordland141341
1849HamarøyNordland136269377
1850TysfjordNordland282378402
1851LødingenNordland103313401
1852TjeldsundNordland175157216
1853EvenesNordland327291297
1854BallangenNordland169357145
1856RøstNordland129
1857VærøyNordland108269
1859FlakstadNordland249353412
1860VestvågøyNordland8484212
1865VåganNordland72152323
1866HadselNordland12052128
1867Nordland99255
1868ØksnesNordland142102293
1870SortlandNordland45114379
1871AndøyNordland396654
1874MoskenesNordland307107261
1902TromsøTroms172271298
1903HarstadTroms288322383
1911KvæfjordTroms300233190
1913SkånlandTroms394359357
1917IbestadTroms3022819
1919GratangenTroms386311211
1920LavangenTroms24625060
1922BarduTroms216256
1923SalangenTroms181184136
1924MålselvTroms391208305
1925SørreisaTroms304238117
1926DyrøyTroms375341252
1927TranøyTroms382385399
1928TorskenTroms370394
1929BergTroms15920666
1931LenvikTroms26032397
1933BalsfjordTroms359349344
1936KarlsøyTroms346352392
1938LyngenTroms24495274
1939StorfjordTroms83188411
1940KåfjordTroms202305262
1941SkjervøyTroms14793263
1942NordreisaTroms289220332
1943KvænangenTroms148163180
2002VardøFinnmark215247362
2003VadsøFinnmark390384405
2004HammerfestFinnmark155129138
2011KautokeinoFinnmark402386397
2012AltaFinnmark385292115
2014LoppaFinnmark8117871
2015HasvikFinnmark9112817
2017KvalsundFinnmark61277342
2018MåsøyFinnmark267316231
2019NordkappFinnmark238330317
2020PorsangerFinnmark365369
2021KarasjokFinnmark338150
2022LebesbyFinnmark380380410
2023GamvikFinnmark35332178
2024BerlevågFinnmark268189156
2025TanaFinnmark374387409
2027NessebyFinnmark357363213
2028BåtsfjordFinnmark228226109
2030Sør-VarangerFinnmark224324330
5001TrondheimTrøndelag9711122
5004SteinkjerTrøndelag9289343
5005NamsosTrøndelag186272387
5011HemneTrøndelag371354368
5012SnillfjordTrøndelag362339189
5013HitraTrøndelag356310215
5014FrøyaTrøndelag28121384
5015ØrlandTrøndelag248263220
5016AgdenesTrøndelag87219219
5017BjugnTrøndelag314309233
5018ÅfjordTrøndelag99218206
5019RoanTrøndelag56318322
5020OsenTrøndelag121251181
5021OppdalTrøndelag19012110
5022RennebuTrøndelag299199248
5023MeldalTrøndelag280159177
5024OrkdalTrøndelag355301346
5025RørosTrøndelag240124163
5026HoltålenTrøndelag340235
5027Midtre GauldalTrøndelag23733663
5028MelhusTrøndelag253190372
5029SkaunTrøndelag318355309
5030KlæbuTrøndelag292361314
5031MalvikTrøndelag36164240
5032SelbuTrøndelag109197
5033TydalTrøndelag10777173
5034MeråkerTrøndelag938291
5035StjørdalTrøndelag68131106
5036FrostaTrøndelag390
5037LevangerTrøndelag26647118
5038VerdalTrøndelag183162325
5039VerranTrøndelag194176385
5040NamdalseidTrøndelag278303339
5041SnåsaTrøndelag378187403
5042LierneTrøndelag373307230
5043RøyrvikTrøndelag257180221
5044NamsskoganTrøndelag
5045GrongTrøndelag203294151
5046HøylandetTrøndelag157201302
5047OverhallaTrøndelag358278108
5048FosnesTrøndelag222104
5049FlatangerTrøndelag
5050ViknaTrøndelag135195279
5051NærøyTrøndelag102235243
5052LekaTrøndelag
5053InderøyTrøndelag255136386
5054Indre FosenTrøndelag381
Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.