Kommunebarometeret 2019 - tabell for miljø og ressurser

Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren miljø og ressurser i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren miljø og ressurser har en vekt på 2,5 % i barometeret totalt.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold1481727
104MossØstfold3691182
105SarpsborgØstfold20681
106FredrikstadØstfold9860123
111HvalerØstfold238188205
118AremarkØstfold153224
119MarkerØstfold621589
121RømskogØstfold306334302
122TrøgstadØstfold107118189
123SpydebergØstfold972087
124AskimØstfold116108202
125EidsbergØstfold1954119
127SkiptvetØstfold217122218
128RakkestadØstfold5716492
135RådeØstfold545059
136RyggeØstfold5592110
137VålerØstfold176212121
138HobølØstfold161123117
211VestbyAkershus og Oslo152272
213SkiAkershus og Oslo183132102
214ÅsAkershus og Oslo9312778
215FrognAkershus og Oslo10212696
216NesoddenAkershus og Oslo1347149
217OppegårdAkershus og Oslo81131103
219BærumAkershus og Oslo26404
220AskerAkershus og Oslo725771
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo14711498
226SørumAkershus og Oslo321952
227FetAkershus og Oslo497941
228RælingenAkershus og Oslo104662
229EnebakkAkershus og Oslo58707
230LørenskogAkershus og Oslo12539
231SkedsmoAkershus og Oslo812118
233NittedalAkershus og Oslo565868
234GjerdrumAkershus og Oslo435633
235UllensakerAkershus og Oslo2797198
236NesAkershus og Oslo8720665
237EidsvollAkershus og Oslo845194
238NannestadAkershus og Oslo117194115
239HurdalAkershus og Oslo303269132
301OsloAkershus og Oslo163443
402KongsvingerHedmark73216292
403HamarHedmark3716761
412RingsakerHedmark22719337
415LøtenHedmark28114642
417StangeHedmark1321379
418Nord-OdalHedmark186265214
419Sør-OdalHedmark235277175
420EidskogHedmark247285308
423GrueHedmark17121579
425ÅsnesHedmark868185
426VålerHedmark170200155
427ElverumHedmark190313240
428TrysilHedmark366351188
429ÅmotHedmark262322174
430Stor-ElvdalHedmark261190290
432RendalenHedmark357377405
434EngerdalHedmark401384399
436TolgaHedmark351404417
437TynsetHedmark296275375
438AlvdalHedmark237260412
439FolldalHedmark340314406
441OsHedmark361326402
501LillehammerOppland476554
502GjøvikOppland1108217
511DovreOppland369237307
512LesjaOppland386302411
513SkjåkOppland331264366
514LomOppland389374376
515VågåOppland403289289
516Nord-FronOppland319281149
517SelOppland383278274
519Sør-FronOppland279230201
520RingebuOppland204201152
521ØyerOppland365357249
522GausdalOppland308214154
528Østre TotenOppland16219757
529Vestre TotenOppland25424975
532JevnakerOppland228208260
533LunnerOppland226360255
534GranOppland149195101
536Søndre LandOppland17520764
538Nordre LandOppland272291143
540Sør-AurdalOppland378328373
541EtnedalOppland376338297
542Nord-AurdalOppland286365275
543Vestre SlidreOppland359394301
544Øystre SlidreOppland414352335
545VangOppland409393397
602DrammenBuskerud4133
604KongsbergBuskerud334221
605RingerikeBuskerud160220196
612HoleBuskerud179172109
615FlåBuskerud408414389
616NesBuskerud1087884
617GolBuskerud163219276
618HemsedalBuskerud253147137
619ÅlBuskerud165157234
620HolBuskerud258378278
621SigdalBuskerud339325300
622KrødsheradBuskerud407410344
623ModumBuskerud7514345
624Øvre EikerBuskerud347334
625Nedre EikerBuskerud306315
626LierBuskerud74765
627RøykenBuskerud176225
628HurumBuskerud12122928
631FlesbergBuskerud98200
632RollagBuskerud326288347
633Nore og UvdalBuskerud411376288
701HortenVestfold10112012
704TønsbergVestfold948050
710SandefjordVestfold8919
711SvelvikVestfold1998818
712LarvikVestfold30
713SandeVestfold998311
715HolmestrandVestfold31
716ReVestfold291242163
729FærderVestfold29
805PorsgrunnTelemark65163230
806SkienTelemark6012166
807NotoddenTelemark1305283
811SiljanTelemark41198122
814BambleTelemark82117113
815KragerøTelemark17418774
817DrangedalTelemark189186138
819NomeTelemark294221104
821Telemark21317897
822SauheradTelemark1959326
826TinnTelemark16919295
827HjartdalTelemark321287285
828SeljordTelemark275238209
829KviteseidTelemark214196227
830NissedalTelemark415400390
831FyresdalTelemark333226169
833TokkeTelemark295324259
834VinjeTelemark363270286
901RisørAust-Agder126103186
904GrimstadAust-Agder24238
906ArendalAust-Agder144158
911GjerstadAust-Agder399405228
912VegårsheiAust-Agder358411236
914TvedestrandAust-Agder686847
919FrolandAust-Agder164252173
926LillesandAust-Agder124165134
928BirkenesAust-Agder276233166
929ÅmliAust-Agder405406315
935IvelandAust-Agder259203161
937Evje og HornnesAust-Agder273253208
938ByglandAust-Agder423419357
940ValleAust-Agder42241777
941BykleAust-Agder362355327
1001KristiansandVest-Agder231620
1002MandalVest-Agder7811082
1003FarsundVest-Agder12386262
1004FlekkefjordVest-Agder83185319
1014VenneslaVest-Agder634523
1017SongdalenVest-Agder19110156
1018SøgneVest-Agder233179131
1021MarnardalVest-Agder354413180
1026ÅseralVest-Agder329303322
1027AudnedalVest-Agder336361330
1029LindesnesVest-Agder225199148
1032LyngdalVest-Agder248263225
1034HægebostadVest-Agder393347354
1037KvinesdalVest-Agder249189348
1046SirdalVest-Agder257346120
1101EigersundRogaland523946
1102SandnesRogaland406116
1103StavangerRogaland52122
1106HaugesundRogaland143151105
1111SokndalRogaland166162199
1112LundRogaland125231306
1114BjerkreimRogaland216386326
1119Rogaland13414
1120KleppRogaland93624
1121TimeRogaland291
1122GjesdalRogaland2876
1124SolaRogaland51129140
1127RandabergRogaland122152156
1129ForsandRogaland413372381
1130StrandRogaland219202170
1133HjelmelandRogaland343337413
1134SuldalRogaland111148258
1135SaudaRogaland309305410
1141FinnøyRogaland305343398
1142RennesøyRogaland212848
1144KvitsøyRogaland364294356
1145BoknRogaland255255304
1146TysværRogaland918793
1149KarmøyRogaland312663
1151UtsiraRogaland284251383
1160VindafjordRogaland220171231
1201BergenHordaland2574107
1211EtneHordaland355293111
1216SveioHordaland6931139
1219BømloHordaland139145212
1221StordHordaland6667112
1222FitjarHordaland137309379
1223TysnesHordaland155239287
1224KvinnheradHordaland115318317
1227JondalHordaland106104210
1228OddaHordaland398217
1231UllensvangHordaland23296252
1232EidfjordHordaland266175324
1233UlvikHordaland128161282
1234GranvinHordaland250241321
1235VossHordaland737172
1238KvamHordaland205136176
1241FusaHordaland327310197
1242SamnangerHordaland100160179
1243OsHordaland1112
1244AustevollHordaland154233
1245SundHordaland205204
1246FjellHordaland151301190
1247AskøyHordaland197244108
1251VaksdalHordaland388366271
1252ModalenHordaland37332
1253OsterøyHordaland42150136
1256MelandHordaland15412435
1259ØygardenHordaland307225369
1260RadøyHordaland301180153
1263LindåsHordaland105134194
1264AustrheimHordaland231236157
1265FedjeHordaland337383414
1266MasfjordenHordaland412390358
1401FloraSogn og Fjordane67111191
1411GulenSogn og Fjordane252153368
1412SolundSogn og Fjordane317392337
1413HyllestadSogn og Fjordane387402332
1416HøyangerSogn og Fjordane131276395
1417VikSogn og Fjordane207183264
1418BalestrandSogn og Fjordane3884187
1419LeikangerSogn og Fjordane177341130
1420SogndalSogn og Fjordane509099
1421AurlandSogn og Fjordane320232279
1422LærdalSogn og Fjordane392367331
1424ÅrdalSogn og Fjordane381340266
1426LusterSogn og Fjordane342256243
1428AskvollSogn og Fjordane323415316
1429FjalerSogn og Fjordane322261195
1430GaularSogn og Fjordane382388268
1431JølsterSogn og Fjordane278245257
1432FørdeSogn og Fjordane180283235
1433NaustdalSogn og Fjordane244311159
1438BremangerSogn og Fjordane347391355
1439VågsøySogn og Fjordane224870
1441SeljeSogn og Fjordane77100203
1443EidSogn og Fjordane537767
1444HornindalSogn og Fjordane221119177
1445GloppenSogn og Fjordane10466171
1449StrynSogn og Fjordane229116129
1502MoldeMøre og Romsdal118191141
1504ÅlesundMøre og Romsdal882969
1505KristiansundMøre og Romsdal483244
1511VanylvenMøre og Romsdal375370253
1514SandeMøre og Romsdal297364167
1515HerøyMøre og Romsdal265213142
1516UlsteinMøre og Romsdal16812586
1517HareidMøre og Romsdal185126
1519VoldaMøre og Romsdal954913
1520ØrstaMøre og Romsdal897280
1523ØrskogMøre og Romsdal384243127
1524NorddalMøre og Romsdal19410128
1525StrandaMøre og Romsdal22285125
1526StordalMøre og Romsdal70102261
1528SykkylvenMøre og Romsdal793838
1529SkodjeMøre og Romsdal1363573
1531SulaMøre og Romsdal45255
1532GiskeMøre og Romsdal1202736
1534HaramMøre og Romsdal30018176
1535VestnesMøre og Romsdal208217265
1539RaumaMøre og Romsdal152113165
1543NessetMøre og Romsdal141166147
1545MidsundMøre og Romsdal292317251
1546SandøyMøre og Romsdal239115273
1547AukraMøre og Romsdal230210277
1548FrænaMøre og Romsdal189453
1551EideMøre og Romsdal277327183
1554AverøyMøre og Romsdal11999135
1557GjemnesMøre og Romsdal288280223
1560TingvollMøre og Romsdal352354340
1563SunndalMøre og Romsdal133135211
1566SurnadalMøre og Romsdal390345293
1567RindalMøre og Romsdal370279
1571HalsaMøre og Romsdal16769146
1573SmølaMøre og Romsdal173246237
1576AureMøre og Romsdal332320385
1804BodøNordland118242
1805NarvikNordland2925215
1811BindalNordland328409362
1812SømnaNordland324330272
1813BrønnøyNordland10311288
1815VegaNordland234149263
1816VevelstadNordland256381329
1818HerøyNordland19614192
1820AlstahaugNordland211138160
1822LeirfjordNordland410295267
1824VefsnNordland202107245
1825GraneNordland374319303
1826HattfjelldalNordland377373400
1827DønnaNordland417375328
1828NesnaNordland8575254
1832HemnesNordland192284216
1833RanaNordland7147193
1834LurøyNordland224235367
1835TrænaNordland80169241
1836RødøyNordland356308360
1837MeløyNordland144209309
1838GildeskålNordland241177325
1839BeiarnNordland311353345
1840SaltdalNordland12944219
1841FauskeNordland11424184
1845SørfoldNordland335290416
1848SteigenNordland360398374
1849HamarøyNordland312315401
1850TysfjordNordland181296378
1851LødingenNordland17853181
1852TjeldsundNordland380362372
1853EvenesNordland371190
1854BallangenNordland346401299
1856RøstNordland290380338
1857VærøyNordland367329361
1859FlakstadNordland356310
1860VestvågøyNordland285335291
1865VåganNordland187248296
1866HadselNordland210140239
1867Nordland310306352
1868ØksnesNordland172159283
1870SortlandNordland223336336
1871AndøyNordland157174232
1874MoskenesNordland318387415
1902TromsøTroms14095144
1903HarstadTroms145211318
1911KvæfjordTroms264321353
1913SkånlandTroms304344404
1917IbestadTroms334342359
1919GratangenTroms274333393
1920LavangenTroms394399380
1922BarduTroms372368341
1923SalangenTroms200331334
1924MålselvTroms385371419
1925SørreisaTroms330297333
1926DyrøyTroms325304339
1927TranøyTroms142141312
1928TorskenTroms350385382
1929BergTroms236223388
1931LenvikTroms113168407
1933BalsfjordTroms146170323
1936KarlsøyTroms268254365
1938LyngenTroms7633164
1939StorfjordTroms150155213
1940KåfjordTroms283156226
1941SkjervøyTroms215144206
1942NordreisaTroms112106294
1943KvænangenTroms395267394
2002VardøFinnmark15864280
2003VadsøFinnmark344348114
2004HammerfestFinnmark611248
2011KautokeinoFinnmark314349408
2012AltaFinnmark156105229
2014LoppaFinnmark379271384
2015HasvikFinnmark391300420
2017KvalsundFinnmark293173343
2018MåsøyFinnmark419268363
2019NordkappFinnmark220
2020PorsangerFinnmark416379387
2021KarasjokFinnmark299133305
2022LebesbyFinnmark368299313
2023GamvikFinnmark400316346
2024BerlevågFinnmark313227418
2025TanaFinnmark270250364
2027NessebyFinnmark271224386
2028BåtsfjordFinnmark209234391
2030Sør-VarangerFinnmark193182350
5001TrondheimTrøndelag3351
5004SteinkjerTrøndelag354310
5005NamsosTrøndelag90247100
5011HemneTrøndelag260312244
5012SnillfjordTrøndelag402416409
5013HitraTrøndelag287286222
5014FrøyaTrøndelag348382342
5015ØrlandTrøndelag404407298
5016AgdenesTrøndelag289339221
5017BjugnTrøndelag338323238
5018ÅfjordTrøndelag397403269
5019RoanTrøndelag421418403
5020OsenTrøndelag182369247
5021OppdalTrøndelag218218178
5022RennebuTrøndelag418397377
5023MeldalTrøndelag353332256
5024OrkdalTrøndelag240307246
5025RørosTrøndelag315292295
5026HoltålenTrøndelag396396351
5027Midtre GauldalTrøndelag280257311
5028MelhusTrøndelag206176133
5029SkaunTrøndelag1095560
5030KlæbuTrøndelag203130185
5031MalvikTrøndelag21213991
5032SelbuTrøndelag349259151
5033TydalTrøndelag420282281
5034MeråkerTrøndelag345298150
5035StjørdalTrøndelag9212890
5036FrostaTrøndelag267262145
5037LevangerTrøndelag9614240
5038VerdalTrøndelag138222106
5039VerranTrøndelag159184250
5040NamdalseidTrøndelag341408371
5041SnåsaTrøndelag184266320
5042LierneTrøndelag263350392
5043RøyrvikTrøndelag251272396
5044NamsskoganTrøndelag398395370
5045GrongTrøndelag198389284
5046HøylandetTrøndelag246358270
5047OverhallaTrøndelag282273168
5048FosnesTrøndelag245116
5049FlatangerTrøndelag316359314
5050ViknaTrøndelag46258124
5051NærøyTrøndelag406363207
5052LekaTrøndelag298412349
5053InderøyTrøndelag269240162
5054Indre FosenTrøndelag158
Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.