Kan gi kommunene 20 prosent billigere hus

Administrasjon. En ny kravspesifikasjon for kommunale boliger er klar. Den kan gjøre det mye lettere og billigere for kommunene å bestille omsorgsboliger og utleieboliger.
Fredrik Horjen fra Norsk Kommunalteknisk Forening (NKF) har ledet arbeidet med den nye kravspesifikasjonen. Foto: Tone Holmquist

Mange gode krefter har nå gått sammen om å lage en kraftig revisjon av kravspekken for kommunale boliger, og Fredrik Horjen fra Norsk Kommunalteknisk Forening (NKF) har ledet arbeidet. Resultatet ligger på foreningens nettsider, og er gratis å bruke for alle.   

Det er en arbeidsgruppe satt sammen av folk fra Husbanken, Nelfo (forening for- el og IT bedrifter), Difi (Direktoratet for forvaltning og IKT, Bygg 21 (et samarbeid mellom bygg- og eiendomsnæringen og statlige myndigheter) og NKF, som har laget kravspesifikasjonen.

Lese mer?

Jeg er abonnent

Jeg er ikke abonnent

Bli abonnent

Spørsmål? Kontakt oss på redaksjon@kommunal-rapport.no

Flere artikler om

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!